Kategória:
Feladás dátuma:
tegnap, 21:11CR-13,, Elliptikus Crosstrainer, Ellipszis tréner, 150kg terhelhetőség.
Átvétel személyesen.
Érdeklődni telefonon!
Színes kijelző
Biztonságos belépő magasság
Beépített Pulzus szenzor
Pulzus öv vevő integrálva
Masszív váz
Felsőtest edző karok
Funkcionális lcd vezérlő
Tápkábel.
Állítható lépéshossz és magasság
Súlya: 59kg
Módosítható taposó
Kulacstartó
Cseppálló monitor
Mozgatási kerekek
Biztonsági főkapcsoló
150kg terhelhetőség
8kg lendkerék
wattprogram, pulzusprogram, hegyprogram..
Az egészséges életmód nem csak a helyes étkezést és úgy általában a sportolást jelenti. Olyan tényezőket is figyelembe kell vennünk, mint az alvás minősége, az anyagcsere, vagy hogy nem elég csak mozogni, hanem meg kell találni a számunkra legideálisabb mozgásformát.
Együnk a test igényeinek megfelelően
Számos divat-, orvosi vagy kutatással megalapozott sportolói diéta él a köztudatban. Annyi van belőlük, hogy nehéz választani. Ahelyett, hogy felkapott diétairányokat követnénk, szánjunk egy kis időt arra, hogy megismerjük a saját testünket, hallgassunk egy kicsit befelé, és értsük meg, hogy mire van szüksége a szervezetünknek. Az életmódunk ugyanis a test és a lélek igényeiből indul ki, nem pedig a környezetünk által kreált irányzatokból. Ha megtanuljuk, hogy a szervezetünk igénye a legfontosabb, és ne tartsuk a jelzését utólagos tünetnek, amit kezelni kell, akkor rengeteg fáradságtól és hasztalan próbálkozástól kíméljük meg magunkat. Ha úgy tekintünk a testünkre, mint egy növésben lévő virágra, eldönthetjük, mit tennénk meg azért, hogy a kis növényke a legszebb virágot hozza. Ahelyett, hogy az étvágyunkat vagy a pillanatnyi evési szeszélyünket szolgálnánk ki, kedvezzünk a lelkünknek és a testünknek egyaránt, hogy megtaláljuk az egyensúlyt
Ne csak a kinézetünkért mozogjunk
Valljuk be őszintén, ma legtöbben azért járunk edzőterembe, mert csinosak, szépek, szexik akarunk lenni. Ezzel egyáltalán nincs baj mindaddig, amíg azt nem felejtjük el, hogy a kinézetnél az egészségi állapot fontosabb. Kérdezzük meg magunktól: vajon azért járok edzeni, hogy erősebb legyek, hogy 60 évesen ne bottal kelljen botorkálnom, vagy mert egyszerűen csak jól akarok kinézni a ruhámban? Ha ápolni szeretnénk ezt a kis növényt (a szervezetünket), a legtermészetesebb módon tegyük. Erre a funkcionális mozgás a legalkalmasabb, mert támogatja a mindennapi testmozgást, jó hatással van az ízületekre, egyensúlyban tart és így tovább. Sétálás, futás, kitörés, guggolás, lépcsőmászás, húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámaszozás, plank tartás, kézen állás, nyújtás ezek mind olyan alapmozgások, amelyekre a testünk képes, ha jól karban van tartva. Ha ezek közül egy gyakorlat is kihívást jelent, helyre kell állítani az eredeti állapotot. Így megelőzhetjük, hogy idős korunkban nehezünkre essen megmászni egy lépcsőt vagy együtt szaladni az unokáinkkal.
Szánjunk időt magunkra és a regenerációra
A regeneráció olyan folyamat, amely nagyban befolyásolja az izomépítést. Edzés közben ugyanis mikroszakadások keletkeznek az izmokon bizony, nem edzés közben nő az izom, akkor inkább bántjuk. Az erőfeszítés hatására az izmok stresszen mennek át. Ezért a szervezetünk elkezd felkészülni arra, hogyan vészelje át, ha megint ilyen stressznek lesz kitéve. Ehhez még társul a helyes étkezés, és a szervezetünk már el is kezdte termelni azokat a hormonokat, amelyek segítenek felépíteni a testünket és erősebbé tenni, felkészíteni a következő megpróbáltatásokra. Tehát a testünk megtanulja kezelni a stresszhelyzeteket úgy, hogy minél kevesebb energiájába kerüljön. Ezért folyamatosan nehezíteni kell az edzésterven. Ne adjunk időt a testünknek, hogy teljesen hozzászokjon az őt ért hatásokhoz.