Kategória:
Feladás dátuma:
dec 7., 13:43,, Bremshey CF3,, Első lendkerekes, fronthajtásos Elliptikus Crosstrainer, Ellipszis tréner, 150kg terhelhetőség.
Gyere személyesen !
Érdeklődni telefonon!
Multi monitor
Kényelmes taposó magasság
Pulzus öv vevővel ellátva
Rendkívül masszív gépváz
Felsőtest edző oldal karok
Géptömeg: 62kg
Páraálló kijelző
8 nehézségi szint
Mozgatást biztosító kerekek
Integrált Pulzus vevő
Terhelhetősége:150kg
8kg lendkerék
A fizikai aktivitás élettani szempontból elsősorban izommunkát jelent. Azok a működésbeli változások, amelyek sportoláskor vagy bármilyen más munkavégzés során lejátszódnak, mind-mind a fokozott izommunkát szolgálják. Ahhoz, hogy a vázizmok nagyobb erőkifejtésre legyenek képesek, növelni kell anyagcseréjüket, ami a biológiai oxidáció gyorsítását jelenti. Ehhez az izmoknak több tüzelőanyagra és az égéstermékek (pl. szén-dioxid) hatékonyabb, gyorsabb elszállítására, valamint több oxigénre van szüksége. A tüzelőanyag-ellátást a vérben oldott tápanyagok révén a vérkeringés, az 0 pedig a légzés biztosítja. Ennek megfelelően leglátványosabb módon a keringési és a légzési szervrendszer reagál az izomaktivitás fokozódására. A rendszeres igénybevétel következményeként hosszabb távon maguk az izmok is szemmel látható módon változnak. Mind az izomrostok száma, mind az egyes izomrostok vastagsága növekszik, és e két tényező együtt növeli az izmok tömegét, a test izmosabbá válik. A testedzés hosszú távú hatásai annak köszönhetőek, hogy a rendszeres terhelésnek kitett szervezet olyan tartalékokat halmoz fel mind a testfelépítés tekintetében (pl. izomtömeg-növekedés), mind pedig biokémiai értelemben (pl. az anyagcsere-folyamatok gyorsítása, fokozott enzimtermelés), amelyek révén bármikor képes lesz hamarabb és egyben hosszabb ideig reagálni a megnövekedett terhelés által támasztott igényekre. A testmozgás hatására tehát növekszik a szervezet fizikai teljesítőképessége és erőnléte.
A rendszeresen mozgó emberek szervezetében az általános anyagcsere-folyamatok gyorsabban zajlanak le, hamarabb kicserélődnek a tápanyagok és a végtermékek, mint azoknál, akik nem sportolnak. A fokozott készenléti állapot jótékony hatású az összes szervrendszerre: az élénk vérkeringés lassítja az érelmeszesedéshez vezető folyamatokat, a csontok anyagcseréjének növekedése erősíti a vázrendszert. Mind a szívizom, mind pedig a vázizmok erősödnek, így ellenállóbakká válnak az esetlegesen váratlanul jelentkező nagyobb terhelésekkel szemben is. A vérkeringés és a perctérfogat növekedése folyamatos ösztönzést jelent az immunrendszer számára, növeli a szervezet ellenálló képességét.
Fizikai terheléskor függetlenül annak természetétől, tehát hogy munkavégzés, sportolás vagy más céllal történik az erőkifejtés a szervezet egésze az átlagosnál aktívabb állapotba kerül. Az idegi és hormonális szabályozásban szimpatikus túlsúly jön létre, és ennek megfelelően alakul a különböző szervrendszerek működése. Szimpatikus hatásra szaporábbá és erőteljesebbé válik a szívverés, nő a vérnyomás, a vázizmokban értágulat, a zsigerekben (bélcsatorna, vese stb.) érszűkület jelentkezik. A vázizmokon keresztül ezért időegység alatt nagyobb mennyiségű vér áramlik át, ugyanakkor a zsigeri szervek vérellátása és működése csökken.
Hosszú távon a rendszeres sportolás a szívizom megvastagodáshoz vezet, ami erőteljesebb összehúzódást tesz lehetővé. Ez megnöveli a nyugalmi szívműködés hatásosságát is, tehát ugyanazt a vértérfogatot az edzett szív kevesebb összehúzódással is képes megmozgatni. Emiatt a rendszeresen sportoló szervezet szívveréseinek száma nyugalomban rendszerint alacsonyabb az átlagosnál.