Kategória:
Feladás dátuma:
több, mint egy hónapjaSkandináv Szellemben (Torday Aliz) 1987
Szép Otthon sorozat 1.kötet
színes képekkel gazdagon illusztrált
kemény borítós
szép állapotú és foltmentes
Kiadó : Corvina Kiadó
Kiadás Éve : 1987
Nyelve : Magyar , tervezte+fényképek: Tasnádi László
Azonosító : ISBN 963 13 2380 3 , CO 2526-h-8791
Típus : lakberendezés
Oldalak száma : 72 oldal a borítóval együtt
Mérete : 24 x 22 x 1 cm és 470gramm
Készítette : Kner Nyomda , Békéscsaba (86.160)
Eredeti ára : 132.-Ft
Tartalom :
Színes külföldi magazinok láttán minden egészséges emberben felszakad a sóhaj: bárcsak ilyen gyönyörű lakásokban élhetnénk. De nem kell messzire menni jó példáért. Itt, Magyarországon is sokan élnek szép otthonban. Olyan bútorok és más tárgyak között, ahol már puszta körülnézésre is jól érzi magát az ember.
Szép otthon című sorozatunkkal az a célunk, hogy bemutassuk: az idehaza kapható, vagy mondjuk talán így, minden magyar állampolgár számára elérhető holmikkal is lakályos környezetet varázsolhatunk magunk köré. Nem vagyunk egyformák; a szépség sem egynemű. Van, aki a romantikus atmoszférát kedveli, más a puritán egyszerűséget. S az is magától értetődő, hogy másképp rendezkedünk be egy városi nagylakásban, mint egy kertes falusi házban. Sorozatunk jelen kötete az igen kedvelt skandináv szellemű tárgyi világgal ismerteti meg az olvasót.
-----
A hatvanas évek végén már több volt a híradás: hallottunk Tapioláról, az alvóvárosról, szabadegyetemi sorozat vonzott előadóteremnyi "tömegeket", az Ipari Művészet már néhány tanulmányútról is beszámolt, megjelent Koós Judith könyve a Finn iparművészetről; egy-egy kiállításon szép példákkal találkoztunk. Belsőépítészeinkre is hatott a stílus, de amire a lakóhoz ért a bútor, bizony más lett. Lakótelepi építkezésünk, főleg a helyszűke, kényszerítette az építészeket "skandináv módra" gondolkodni - jelzi. a gardrób, az étkezős konyha kialakítása; de a szobába még zsúfolt, zárt szekrénysorok, lomha kárpitozott garnitúrák kerültek - kerülnek? - be. Miközben a svédek egy önkritikus kiállításon (A funkcionalizmus térhódítása és válsága. Építkezés és lakás Svédországban 1930-1980. Budapest, Műcsarnok, 1978. jún.-júl.) bemutatták lakótelepeik csődjét - olcsó bútoraik előállításában magyar vállalatok kezdtek részt venni. Az Európában szerte elterjedt svéd Ikea bútoráruház számára ekkor már mi is gyártottunk, egyszerű, olcsó fenyőfa és kárpitozott bútorokat. A bútorokból és a tanulságokból - az elkészítés, a megmunkálás módjából - egyre több maradt itthon. Az Ízlések és pofonok című tévésorozat harcosan állt ki az egyszerű berendezkedés és életvitel mellett; óriási sikere lett a Saturnus étkészletnek, s egy bajai szövetkezet, a Blévisz. Téka boltjának Budapesten...
Ezenközben folyt az ízlésháború: iparművész és gyár, gyár és kereskedelem, egyszerű és csicsás, ízléses és ízléstelen között. Sajnos, előbbi mindig alulmaradt; ámbár a skandináv szellemben fogant tárgyak, bútorok növekvő népszerűsége azt jelzi, hogy ennek a szellemiségnek mégis sikere van/lesz. Közben maguk a skandinávok is túljutottak a "csúcson"; az a formavilág, amelyet szegényebb időszakukban maguk körül kialakítottak, megmaradt ugyan a fiatalok, kispénzűek berendezési tárgyaként, de a környezet egyre gazdagabb, dúsabb, bonylultabb lett.
Lehet, hogy az igazi skandináv stílus ma inkább nálunk hódít? Lehet, hogy ez a bölcs visszafogottság, ez az okos "szegénység" most Magyarországon aktuális? Akkor pedig rajta, tanuljuk el. A realitásérzéküket. A hagyományaikhoz való hűséget. Minél jobban. Minél gyorsabban.
7db képet töltöttem fel róla :
minden külön fényképezve, azt adom ami a képeken van, nem másikat
személyes átadás csak Budapesten , vidékre Posta